ארצות הברית החוף המזרחי 5 ימים

אלף האיים, טורונטו מפלי הניאגרה
וושינגטון ופנסילבניה
היציאה לטיול בכל יום ראשון בשבוע 

הזמן עכשיו את החופשה המושלמת שלך

ארצות הברית החוף המזרחי 5 ימים

אלף האיים * טורונטו מפלי הניאגרה * וושינגטון ופנסילבניה

מסלול ארצות הברית החוף המזרחי 5 ימים

יום ראשון: ניו יורק – 1000 האיים – טורונטו
בבוקר נצא מהעיר ניו יורק לכוון צפון מערב. לאחר הפסקת בוקר קצרה, נמשיך בנסיעה לתוך אזור הרי הקטסקיל (רכס הרי הכרמל המשופר), אזור בן כ 15,000 קמ״ר, משופע בנחלים, אגמים, נהרות וכמובן עצים לרוב. נוכל להבחין בצבע השולט- ירוק בכל גווניו, ובנופים המרהיבים שלאורך הדרך. נמשיך בנסיעה דרך העיר בינגהמטון ונעלה צפונה בכביש 81, דרך העיר סיירקיוז עד הגיענו לאזור אלף האיים. אזור זה משתרע לאורך של כ 80 ק״מ בחלקו הדרומי של נהר הסנט לורנס והקצה הצפון מזרחי של אגם אונטריו. האזור כולל מעל 1800 איים הן בצד האמריקאי והן בצד הקנדי, גודלם מ 30 סמ״ר עד כ 100 קמ״ר. נצא לשייט בן כשעה באזור קסום זה בין האיים, אנו נראה את טירת בולט, שורת המיליונרים, ״בדיוק מספיק מקום״, את הגשר הבינלאומי הקצר בעולם ועוד.
לאחר השייט נמשיך בנסיעה לאורך הגדה הצפונית של אגם אונטריו עד הגיענו לטורונטו. נצא לארוחת ערב ולאחריה תנומת לילה.
לינה – טורונטו

יום שני: טורונטו – מפלי הניאגרה צד קנדי, שיט
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בטורונטו, נראה את בניין הפרלמנט, נבקר באוניברסיטה, ברחבת העיריה ובית המשפט, נצפה במגדל סי אן והדאון טאון של העיר.
נמשיך בנסיעה לאורך הגדה המערבית של אגם אונטריו עד לתעלת וולאנד. כאן נראה כיצד למד האדם לנצל את כוחות הטבע לתועלתו, נוכל לראות כיצד אנייה ״ עולה/יורדת במעלית״. לאחר מכן ניסע לעיירה המקסימה ניאגרה על האגם השוכנת בנקודת החיבור של נהר הניאגרה ואגם אונטריו. בדרך נעבור דרך כרמים ויקבים רבים ונוכל להתרשם מהאווירה הפסטורלית בה חיים כאן התושבים. בעיירה יהיה לכם זמן חופשי לשיטוט בין הבתים היפים, החנויות והגלריות, ואם מזג האוויר יאפשר זאת נערוך פיקניק נחמד על שפת האגם.
לאחר מכן ניסע לאורך נהר הניאגרה לכוון המפלים. נעצור לתצפית בשעון הפרחים ותחנת הכוח, נעבור דרך בית הספר לחקלאות והגנים הבוטנים עד שנגיע לגולת הכותרת של הטיול – המפלים.
נצפה במפלים מהצד הקנדי, מנגד נוכל לראות את המפלים האמריקאים, מפל הינומת הכלה, המפלים הקנדים ( מפלי הפרסה) ואי העז. בסיום התצפית נרד אל הנהר לשייט מקסים לכיוון המפלים, נתרטב קלות מערפילי המים שהמפלים יוצרים.
לאחר השייט נגיע למלון. ובערב זמן חופשי לבילוי באזור המפלים, רחוב קליפטון היל עם שלל האטרקציות שבו, הקזינו למי שמדגדג בין אצבעותיו , וכמובן תצפית מרהיבה על המפלים המוארים בשלל צבעים.
לינה – מפלי הניאגרה

יום שלישי: מפלי הניאגרה, צד אמריקאי – ניו ג'רזי
לאחר ארוחת הבוקר, נחצה את הגבול חזרה לארצות הברית לתצפית יפה ומיוחדת על המפלים מהצד האמריקאי. נכנס לאי העז ונבקר בנקודת טרפין ובאי לונה.
מכאן נצא בדרכנו חזרה לעיר ניו יורק, בדרך נעצור למסע קניות קצר באאוטלט, ומשם דרך אזור אגמי האצבעות עד לנקודת הסיום, אליה נגיע בשעת ערב.
לינה – אזור ניו ג'רזי

יום רביעי: ניו יורק – וושינגטון
נצא השכם בבוקר לכיוון דרום אל וושינגטון DC, בירת ארצות הברית. בדרך נעבור מספר מדינות. ראשית נחלוף במדינת ניו ג׳רסי הגובלת בניו יורק וגודלה כמו מדינת ישראל. ניו ג'רזי דומה לישראל הן בשטח והן במספר התושבים. ניו ג׳רסי נקראת באנגלית ״Garden State" בנסיעתנו נוכל להבחין בכל גווני הירוק השולטים בדרך ונבין מדוע המדינה קרויה כך.
המדינה הבאה אליה נכנס היא דלאוור. ניכנס אליה דרך גשר מקסים שנקרא גשר הזיכרון של דלאוור העובר מעל נהר בשם זה. נהר הדלאוור רחב וארוך ממדים, מתחיל באזור הרי הקטסקיל שבמדינת ניו יורק. לאחר הפסקת בוקר קצרה בתחנת ריענון נכנס אל המדינה הבאה, מרילנד. נעבור דרך העיר הגדולה בלטימור. העיר משמשת כנמל מרכזי לכל מדינות המיד אטלנטיק. נראה את אזור המסחר (הדאון טאון), ואת הנמל הגדול שבעיר.
נמשיך בדרך הפארק היפיפייה שמחברת את בולטימור ווושינגטון עד הגיענו אל בירת ארצות הברית.
וָושִׁינְגְטוֹן דִי. סִי. (באנגלית: C .D Washington) עיר הבירה של ארצות הברית. העיר הוקמה ב-16 ביולי 1790, כעירייה נפרדת בתוך מחוז קולומביה (District of Columbia). חקיקת הקונגרס ב-1871 יצרה ממשל יחיד לטריטוריה הפדרלית כולה, ובפועל איחדה את העיר עם המחוז לישות פדרלית אחת.
וושינגטון די. סי. נקראת על שמו של נשיאה הראשון של ארצות הברית, ג'ורג' וושינגטון, וצמד האותיות די.סי מייצגות את המחוז השיפוטי בו היא נמצאת (District of Columbia).
העיר ממוקמת על גדתו הצפונית של נהר הפוטומק. העיר גובלת במדינת וירג'יניה בדרום-מערב, ובמדינת מרילנד מצדדיה האחרים. בעיר מתגוררים מעל 600 אלף תושבים; אך במהלך שבוע העבודה עולה אוכלוסייתה על מיליון תושבים, המגיעים אליה מהפרוורים שמסביבה. באזור המטרופוליטני של וושינגטון מתגוררים כ-5.4 מיליון תושבים, מה שהופך אותו לאזור המטרופוליטני השמיני בגודלו בארצות הברית.
המרכז של כל שלוש רשויות הממשל הפדרלי של ארצות הברית ממוקמים בוושינגטון: הרשות המחוקקת (הקפיטול). הרשות המבצעת – הבית הלבן, לצד מחלקות הממשל הפדרלי השונות וסוכנויותיו, והרשות השופטת – בית המשפט העליון של ארצות הברית ובתי המשפט הפדרליים (מרכזיים), כמו כן ניתן גם למצוא בעיר מוזיאונים ואנדרטאות לאומיות רבות.
בסיורנו בעיר נבקר בפארק האנדרטאות, האנדרטה המרשימה לנשיא השישה עשר של ארצות הברית אברהם לינקולן, האנדרטאות למלחמות וויאטנם וקוריאה והאנדרטה הלאומית היחידה בארצות הברית לאזרח מן השורה – מרטין לותר קינג.
נבקר במוזיאון התעופה והחלל, נבקר במוזיאון השואה, נצא לתצפית על הבית הלבן ועל גבעת הקפיטול ונקנח באנדרטת איוו ג׳ימה. בדרכנו ללינת הלילה נעצור לארוחת ערב מפנקת וכשרה.
לינה – אזור וושינגטון

יום חמישי: פנסילבניה
לאחר ארוחת הבוקר נצא למדינת פנסילבניה. נתחיל את היום בטעם מתוק וטעים. ביקור בעולם השוקולד שבעיירה הרשי. בביקורנו נצא לנסיעה בקרוניות מיוחדות ונצפה בתהליכי ייצור השוקולד. כמובן שבסופה נוכל לטעום וגם לרכוש ממטעמי ממלכת השוקולד.
נמשיך את דרכנו למחוז לנקסטר שם מתרכזת קהילת אנשי האמיש. בני אמיש (Amish) הם נוצרים, המשתייכים לזרם האנבפטיסטים, שהחל את דרכו במאה ה-16 בשוויץ. הם ידועים באורח החיים הצנוע והסגפני שלהם ובסירובם לאמץ את אורח החיים המודרני. מזהים אותם, בדרך כלל, בשל לבושם הצנוע ונסיעתם בכרכרות רתומות לסוסים. בני אמיש החלו את דרכם בשוויץ וממנה היגרו למדינת פנסילבניה, שבארצות הברית. חוקי הכנסייה שולטים בכל תחום בחייהם של בני הקהילה וכוללים איסור על שימוש בחשמל, טלפונים ומכוניות. הם מתנתקים מהעולם החיצוני ומקיימים מערכת חינוך עצמאית, המקנה חינוך לילדים במשך שמונה שנים, שהוא משך זמן, אשר מספיק לדעתם, להקנות לילדים את כל הידע הנדרש לשם קיום אורח החיים של הקהילה. התנגדותם לכל סממן של קידמה נובע מהאופי החברתי של הקהילה ומהידיעה ששימוש בכל אחד מכלי המודרניזציה יעודד עצמאות, ויוביל לירידה בתלות בקבוצה ולהיחלשות התא המשפחתי, שהוא המרכיב החשוב ביותר בתרבות האמיש. נבקר במרכז מבקרים שם נוכל לטעום מקצת מעשי ידיהם של האמיש, נראה את החוות ושטחיהם הגדולים ונבקר אצל ג׳יימס מעבד העורות.
תחנתנו השלישית בדרכנו חזרה לניו יורק תהיה פילדלפיה, העיר הגדולה במדינת פנסילבניה. פילדלפיה הייתה בירת ארה"ב לפני וושינגטון. בעיר נכתבה מגילת העצמאות ובה גם הוכרזה העצמאות של ארצות הברית. נבקר במרכז העצמאות, נראה את פסל החירות. נראה את האנדרטה שנבנתה ליוני נתניהו, ניסע בשדרת דגלי האומות. נעצור לצילום במדרגות מוזיאון האומנות ליד פסלו של ״רוקי״.
החזרה לניו יורק בשעות הערב.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
Print Friendly, PDF & Email

תאריכי הטיול

היציאה לטיול בכל יום ראשון בשבוע     

מידע נוסף אודות ארצות הברית החוף המזרחי 5 ימים

המחיר כולל:
הסעה ברכבים ממוזגים
הדרכה בשפה העברית
כניסה לכל האתרים
שייט באלף האיים
שייט במפלים
2 ארוחות ערב במסעדות כשרות בטורונטו ובוושינגטון
4 לילות בבית מלון – דרגת תיירות טובה
4 ארוחות בוקר קונטיננטליות משודרגות

המחיר אינו כולל:
טיפים
ארוחות והוצאות אישיות שאינם מפורטים בתכנית

מחיר ארצות הברית החוף המזרחי 5 ימים

ימים ולילות תאריכים נוסע בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר נוסע 3 ו- 4 (כל אחד)
5 ימים – 4 לילות כל יום ראשון בשבוע 945 $ $1155 $920, 2-14 $870

עדיין מתלבטים? יועצי התיירות שלנו ישמחו לסייע לכם

טיולים נוספים

×

Powered by WhatsApp Chat

×
דילוג לתוכן