ארצות הברית החוף המזרחי 5 ימים

אלף האיים, טורונטו מפלי הניאגרה
וושינגטון ופנסילבניה
היציאה לטיול בכל יום ראשון בשבוע 

הזמן עכשיו את החופשה המושלמת שלך

ארצות הברית החוף המזרחי 5 ימים

שיט במפלי הניאגרה
שיט ב 1000 האיים
האמיש
פעמון החרות
מוזאון התעופה והחלל

מסלול ארצות הברית החוף המזרחי 5 ימים

5 ימי טיול ל: 

מפלי הניאגרה – טורונטו – פילדלפיה – וושינגטון – האמיש

5 ימי טיול ל:
היציאה בימי ראשון מניו יורק

יום ראשון: ניו יורק – מפלי הניאגרה 
נעזוב את העיר בנסיעה צפונה, מים, שמים כחולים ונוף מדהים! – בדרכנו נחצה את העיר ניו יורק ואת מדינת ניו יורק.  נחצה את שרשרת הרי הקטסקילס, אזור בן כ 15,000 קמ״ר, משופע בנחלים, אגמים, נהרות ועצים לרוב. נוכל להבחין בצבע השולט – ירוק בכל גווניו, ובנופים המרהיבים שלאורך הדרך.  נגיע אל אגמי האצבעות ומפלי הצ'יקוואגה נבקר בקניון ווטקינס גלן ומפלי המים הזורמים לאורכו, נרד בקניון ונחזה במפלי המים הניתזים מכל עבר.
נצפין לאורך אגם הסנקה ומשם מערבה אל מפלי הניאגרה – "מים רועמים" כפי שכינו אותם האינדיאנים. נבקר באי העז המפצל את נהר הניאגרה למפל הקנדי והאמריקאי ובאי שלושת האחיות מהם נצפה על זרימת נהר הניאגרה אל המפלים. עם ערב נחצה את הגבול לקנדה ונצא לחזות בתצוגת האורות הצבעונית על המפלים. את הלילה נעביר בצד הקנדי של המפלים ונוכל לבקר בקזינו "ניאגרה" הממוקם על שפת המפלים. בקרבת המלון בו נלון.

 יום  שני: מפלי הניאגרה – טורונטו – 1000 האיים
עם בוקר נצא לשייט בספינת "עלמת הערפל" ונחוש את עוצמת המפלים (בחורף, כאשר אין שייט, נרד למנהרת הרוחות), נחל בנסיעה לביקור בשעון הפרחים ונצפה לעבר תחנת הכוח האמריקאית. בצהרים נגיע לטורונטו, העיר הגדולה בקנדה. נסייר בבית העיריה הישן והחדש, בבניין הפרלמנט המחוזי ובמרכז איטון – אחד ממרכזי הקניות הגדולים בקנדה שחלקו בנוי תת קרקעית בגלל החורף הקשה שבאזור. מעליו מתנשאים מגדלי משרדים המחוברים ביניהם תת קרקעית. נצפה במגדל CN  מגדל התקשורת המשקיף על העיר.

יום  שלישי: אלף האיים 
הבוקר נצא לשייט בין הנופים הקסומים של "אלף האיים" האיים הרבים ממוקמים באזור המוצא של נהר הסנט לורן מאגם אונטריו. באזור למעלה מ 1600 איים, על חלקם נבנו בתי ם וארמונות קיץ וחלקם אינם מיושבים כלל.
מאזור אלף האיים נצא בדרכינו דרומה, נחצה את מדינת ניו יורק עד הגיענו לניו ג'רזי.  (בחודשי החורף הטיול לא יבקר באלף האיים ובמקום זאת נבקר בעיירה ניאגרה על האגם עיירת תיירות יפיפייה השוכנת על גדות האגם).
לינה באזור ניו ג'רזי

יום  רביעי: פילדלפיה – וושינגטון
יציאה מניו יורק דרך ניו ג'רזי ופנסילבניה אל עיר האחווה פילדלפיה. עם הגעתנו נצא לסיור פנורמי, כולל שדרת בנג'מין פרנקלין, אלפרט וואלי (הרחוב המיושב העתיק ביותר באמריקה) ועוד. בהגיענו אל הרובע ההיסטורי של פילדלפיה נבקר בפעמון החירות המפורסם שצלצולו זימן את התושבים לשמיעת ההכרזה, בכיכר החוקה ובאולם החוקה, אחד מסמלי החירות באמריקה.
ביציאה מפילדלפיה נראה את המדרגות המפורסמות מהסרט "רוקי".
נמשיך למחוז לנקסטר, ביתם של אנשי האמיש. בני האמיש – נוצרים, המשתייכים לזרם האנבפטיסטים, שהחל את דרכו במאה ה-16 בשוויץ. הם ידועים באורח החיים הצנוע והסגפני שלהם ובסירובם לאמץ את אורח החיים המודרני. מזהים אותם, בדרך כלל, בשל לבושם הצנוע ונסיעתם בכרכרות רתומות לסוסים. בני האמיש החלו את דרכם בשוויץ וממנה היגרו למדינת פנסילבניה, שבארצות הברית. חוקי הכנסייה שולטים בכל תחום בחייהם של בני הקהילה וכוללים איסור על שימוש בחשמל, טלפונים ומכוניות. הם מתנתקים מהעולם החיצוני ומקיימים מערכת חינוך עצמאית, המקנה חינוך לילדים במשך שמונה שנים, שהוא משך זמן, אשר מספיק לדעתם, להקנות לילדים את כל הידע הנדרש לשם קיום אורח החיים של הקהילה. התנגדותם לכל סממן של קידמה נובע מהאופי החברתי של הקהילה ומהידיעה ששימוש בכל אחד מכלי  המודרניזציה יעודד עצמאות, ויוביל לירידה בתלות בקבוצה ולהיחלשות התא המשפחתי, שהוא המרכיב החשוב  ביותר בתרבות האמיש. נתחיל את הביקור בנסיעה בכרכרת אמיש אותנטית בנופי החוות החקלאיות, נבקר בשוק האמיש, שם נוכל לקנות עבודות יד אמנותיות ולטעום מוצרים מתוצרתם.
נמשיך בנסיעה, נגיע לוושינגטון

יום חמישי: וושינגטון – ניו יורק
וָושִׁינְגְטוֹן דִי. סִי. (באנגלית: C .D Washington) עיר הבירה של ארצות הברית. העיר הוקמה ב-16 ביולי  1790, כעירייה נפרדת בתוך מחוז קולומביה (District of Columbia). חקיקת הקונגרס ב-1871 יצרה ממשל אחיד לטריטוריה הפדרלית כולה, בפועל איחדה את העיר עם המחוז לישות פדרלית אחת.
וושינגטון די. סי. נקראת על שמו של נשיאה הראשון של ארצות הברית, ג'ורג' וושינגטון, וצמד האותיות די.סי מייצגות את המחוז השיפוטי בו היא נמצאת (District of Columbia).
העיר ממוקמת על גדתו הצפונית של נהר הפוטומק. העיר גובלת במדינת וירג'יניה בדרום-מערב, ובמדינת מרילנד מצדדיה האחרים. בעיר מתגוררים מעל 600 אלף תושבים; אך במהלך שבוע העבודה עולה אוכלוסייתה על  מיליון תושבים, המגיעים אליה מהפרוורים שמסביבה. באזור המטרופוליטני של וושינגטון מתגוררים כ-5.4  מיליון תושבים, מה שהופך אותו לאזור המטרופוליטני השמיני בגודלו בארצות הברית.
המרכז של כל שלוש רשויות הממשל הפדרלי של ארצות הברית ממוקמים בוושינגטון: הרשות המחוקקת (הקפיטול). הרשות המבצעת – הבית הלבן, לצד מחלקות הממשל הפדרלי השונות וסוכנויותיו, והרשות השופטת – בית המשפט העליון של ארצות הברית ובתי המשפט הפדרליים (מרכזיים). בעיר מוזיאונים ואנדרטאות לאומיות רבות.
נתחיל את היום בביקור בבית הקברות הלאומי ארלינגטון נצפה בטקס החלפת המשמרות, נבקר באתר הקבורה של משפחת קנדי.
נמשיך לביקור באזור האנדרטאות המרשימות ולאורך השדרה המגיעה עד גבעת הקפיטול. נראה את האנדרטה של תומס ג’פרסון, הנשיא ה – 3 של ארה"ב. סביב האנדרטה גדלים עצי הדובדבנים המפורסמים.
נמשיך לאנדרטות של לינקולן, הנשיא ה – 16 שלחם נגד העבדות ונרצח בשנת 1865 בזמן שצפה בהצגה.
האנדרטה המרשימה של מרטין לותר קינג, המנהיג הידוע של הקהילה האפרו אמריקאית שנרצח בשנת 1968. האנדרטאות המנציחות את מלחמות קוריאה ומלחמת ויאטנאם. ממשיכים, לצפייה מרחוק בבית הלבן.
נמשיך לאורך השדרה עד לגבעת הקפיטול מקום משכנו של הסנט.
את ביקורנו בעיר נסיים במוזיאון האוויר והחלל. אחר הצהריים נסיעה חזרה לניו יורק אליה נגיע בערב.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תאריכי הטיול

היציאה לטיול בכל יום ראשון בשבוע     

מידע נוסף אודות ארצות הברית החוף המזרחי 5 ימים

המחיר כולל:
הסעה ברכבים ממוזגים
הדרכה בשפה העברית
כניסה לכל האתרים
שייט באלף האיים
שייט במפלים
2 ארוחות ערב במסעדות כשרות בטורונטו ובוושינגטון
4 לילות בבית מלון – דרגת תיירות טובה
4 ארוחות בוקר קונטיננטליות משודרגות

המחיר אינו כולל:
טיפים
ארוחות והוצאות אישיות שאינם מפורטים בתוכנית

מחיר ארצות הברית החוף המזרחי 5 ימים

ימים ולילות תאריכים נוסע בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר נוסע 3 ו- 4 (כל אחד)
5 ימים – 4 לילות כל יום ראשון בשבוע 995 $ $1215 $975, 2-14 $935

עדיין מתלבטים? יועצי התיירות שלנו ישמחו לסייע לכם

טיולים נוספים

דילוג לתוכן