Star Tours   טיולים מאורגנים לחו"ל
חזרה לרשימה
הטיול שלך לארץ בראשית

 
5.02.2017 - 23.2.2017


  

מחיר הטיול:        $5,190  למשתתף בחדר זוגי

יחיד בחדר:         $490  תוספת

צפון בלבד, ימים 1 -8
עלות לאדם בחדר זוגי $2,690

דרום בלבד, ימים 8 - 19
עלות לאדם בחדר זוגי $3190


המחיר כולל:

 • מדריך בכיר מצוות החברה
 • טיסות בינלאומיות עם חברת "אתיופיאן איירליינס"
 • טיסות פנים, כמפורט בתכנית עם חברת "אתיופיאן איירליינס"
 • בתי מלון מהטובים בנמצא
 • לינה בלודג'ים בטורמי - שרותים ומקלחות בחדרים
 • כלכלה על בסיס פנסיון מלא
 • בקבוק מים מינרליים מדי יום
 • כניסות לאתרים המפורטים בתוכנית
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • מדריכי סיירות בפארקים
 • ארוחה חגיגית במסעדה ומופע פולקלור
 • שייט על אגם טאנה
 • שייט באגם צ'אמו
 • אשרת כניסה
 • טיפים לנותני השירות בחו"ל
 • תחבורה – בצפון: טיסות פנים ומיניבוסים
 • בדרום: ג'יפים טיוטה לנד קרוזר (או דומה) 4X4 כולל ביטוח, דלק ונהג מקצועיהמחיר אינו כולל:


 • הוצאות אישיות
 • תשלום בגין צילומי אנשים באזור השבטים בדרום
 • ביטוח בריאות ומטען, מחתן לבצע באמצעות משרדנו, הביטוח תקף החל מ – 180 יום לפני היציאה לטיול
 • שתייה וארוחות שלא צויינו
 • מיסי נמל והיטלי בטחון בטיסות בינלאומיות

 

לתשומת לבכם, מיסי הנמל והדלק נכונים ליום 01/11/16

עלייה במחירי הטיסה ו/או המיסים תגרום לעלייה במחיר הטיול בהתאמה

ראה מחירים בראש העמוד

 הערות:

 • יש לקחת בחשבון, שלוח הזמנים בטיסות הפנים באתיופיה יכול להשתנות.
 • בטיסות הפנים ניתן לקחת עד 20 ק"ג מטען, ולא יותר.
 • להנפקת הויזה, חובה דרכון בתוקף חצי שנה לפחות מיום היציאה לטיול + 2 תמונות פספורט.
 • יש לקחת בחשבון כי רמת בתי המלון באתיופיה נמוכה, יחסית לשאר המקומות בעולם.
 • מסלול הטיול עשוי להשתנות בהתראה קצרה לפני היציאה ובמהלך הטיול.
 • *מזג האוויר במועד הטיול אמור להיות נוח לסוג זה של טיול

 

חיסונים – (חובה!) לקבלת מידע על חיסונים – יש לפנות ללשכת הבריאות באזור המגורים.

תנאי תשלום:

·         בעת ההרשמה מקדמה בסך 500$ לנוסע. המקדמה כוללת 100$ דמי רישום, שלא יוחזרו במקרה של ביטול ע"י הלקוח

·         יתרת התשלום תשולם לא יאוחר מ-30 יום לפני תאריך היציאה לטיול  

חשוב !!! התשלום הינו לפי שער העברות והמחאות גבוה ביום התשלום 

דמי ביטול:

·         ביטול הנסיעה עד 60 יום לפני מועד היציאה לטיול: תוחזר המקדמה, למעט דמי הרישום

·  מתחת ל 60 יום ועד 30 יום לפני מועד היציאה לטיול: יחוייב הנוסע במקדמה במלואה.

 • מתחת ל-30 יום לפני היציאה לטיול: יחוייב הנוסע בכל העלויות בהן חוייב משרד הנסיעות כתוצאה מהביטול 

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  נשתתף בטקס הכנת הקפה המסורתי נראה את עצי הקפה  

מצפה בחקלאים המעבדים שדותיהם בשיטות ימי התנ"ך

נלמד איך נצחו האתיופים בקרב את האיטלקים


נצפה בלהקות קופים ובעדרי הזברותנבקר בשווקים ססגונייםנתארח בבתים מסורתייםניסע לכפרים מהם הגיעו עולי אתיופיה 
 • להרשמה: סטאר טורס 0722511902 

 

צור קשר עם סטאר טורס הורד טופס הזמנה
 
עברית English

טיול מאורגן מקיף לאתיופיה

טיול גאוגרפי ואנתרופולוגי לאתיופיה

בעקבות הנצרות הקדומה של אפריקה

ערי הצפון ושבטי הדרום

 
כולל שמורת הרי הבלה  BALE MOUNTAINS

כולל שמורת  ה NECH SAR

19 יום – כולל 12 ימי 4*4 בדרום 

צעירים בנפשכם, רוצים לגלות מחוזות בראשיתיים

זהו המסע שלכם!

יציאה מובטחת 

יציאה: 5/02/17  חזרה:  23/02/17

ניתן לבצע את הטיול בצורה מודולרית, את החלק הצפוני בלבד או החלק הדרומי בלבד
(הפרטים במחירון)

תכנית הטיול:
 
יום 1: תל אביב, אדיס אבבה - לליבלה

נפגש בשעת לילה בנתב"ג, לטיסתנו בחצות לאדיס אבבה בירת אתיופיה. עם ההגעה בשעת שחר מוקדמת נעבור לטיסת המשך לליבלה שבצפון מזרח המדינה. לליבלה העיר הידועה "כפטרה האתיופית", אחד המקומות היפים והמיוחדים באתיופיה. עיר החצובה בסלע. באתר 11 כנסיות חצובות בסלע אדום, כשרק גגותיהם נראים מעל פני האדמה. האתר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת עולם. העיר נקראת "ירושלים החדשה" ונבנתה במאה ה-12 ע"י המלך לליבלה. בעבר נקראה בשם "רוהא" והייתה בירת שושלת שגווה, ששלטה באתיופיה במשך שנים, והחזיקה מעמד עד שנת 1150.                                                                                            
לינה לליבלה
 
יום 2: לליבלה - אקסום

לאחר ארוחת הבקר נטוס לאאקסום, בירת ממלכת שבא הקדומה. העיר הפכה מעיר קטנה במחוז טיגרה לעיר הבירה של הממלכה הקדומה מהמאה השנייה לפנה"ס והייתה קשורה בממלכות הדרומיות של חצי האי ערב. כאן נולד מנליק (בן מלך) הראשון, המיוחס להיותו בנם של מלכת שבא ושלמה המלך ושהקים את ממלכת אקסום. זוהי העיר הקדושה ביותר באתיופיה, בה התפתחה לשון הגעז, הלשון האתיופית ולשון הקודש הקדומה.
במאה ה - 4 הגיעו נזירים נוצריים והביאו להתנצרותה של הממלכה ולהכרזתה של הנצרות כדת הלאומית של אקסום. במאה ה - 6 מלך באקסום המלך כלב שהשאיר אחריו שרידי ארמון ומכלול קבורה. במאה השמינית ירדה אקסום מגדולתה. אקסום מכונה גם "ירושלים השחורה". המסורת מספרת שהמלך שלמה הפקיד בידיו של מנליק את ארון הקודש למשמרת והוא מצוי עד היום בכנסיית מרי ציון שבאקסום. העיר הוכרזה כאתר מורשת עולם של אונסקו.
הקשרים עם היהדות והמסורת היהודית בולטים מאוד באקסום, בסמלי מגן דוד הפזורים בכל מקום, בציורים של גור אריה יהודה ובשם ירושלים החוזר ונשמע.
תושבי אקסום טיגרים ושפתם טיגרית. הנשים מתהדרות בתסרוקת הטיגרית המיוחדת. על העיר שורה הדרת קודש. בימי ראשון ובחגים מתעטפים כל התושבים, גברים ונשים בנוטלות הלבנות שלהם, מחזיקים בידם שמשיה נגד השמש הקופחת ונוהרים לכנסיות.
העיר בולטת גם בתעשיית הסלים הקלויים הצבעוניים במיוחד ובשלווה הרבה השורה על המקום, התושבים ידועים במזגם הנוח, יותר מכל מקום אחר באתיופיה.
נבקר במתחם האובליסקים והעתיקות, באזור הכנסיות החשובות ונצפה בכנסיית מרי ציון המפורסמת שבא ע"פ המסורת האתיופית נמצא ארון הברית שהיה בבית המקדש.
לינה אקסום
 
יום 3:אקסום-  פארק (שמורה) הרי הסימיאן
  
לאחר ארוחת הבקר נצא לדרכנו בנסיעה דרומה, בדרך נוף הררית שתוביל אותנו אל לבה ל שמורת הרי הסימיאן, הנסיעה ברכב (ולא בטיסה), תאפשר לנו ליהנות מכל הטבע, הנופים, החי והצומח שיש לשמורה להציע למבקרים.  נעפיל אל הפארק שפסגותיו מתנשאות לגובה של כ-4,000 מטר.  הרכס הוכרז כשמורת טבע ו"כאתר מורשת עולמי" מטעם אונסקו.
בעזרת סייר – נווט, נטייל ברכב וברגל בנופים המרהיבים: צמחייה מגוונת ומגוון עשיר של חיות בר וביניהם עדרים של קופי הגילאדה, קופים אנדימיים החיים בשמורה זו בלבד, זאבים ויעלי הרים מזן מיוחד.
לינה בלודג' בתוככי הפארק
 
יום 4: שמורת הרי סימיאן - גונדר

נמשיך את סיורנו בפארק ובשעות אחר הצהריים, נמשיך את דרכנו דרומה אל העיר גונדר בירת צפון אתיופיה.                                   
לינה בגונדר
 
יום 5: גונדר

את היום כולו נקדיש לגונדר המכונה "קמלוט של אפריקה" בזכות מבחר הארמונות, הטירות והכנסיות שנותרו מימי הזוהר והחושפות עושר ארכיטקטוני. נבחין בבניה בהשפעות אירופיות מתקופת ימי הביניים שהובאו ע"י הפורטוגזים שהגיעו לאזור לעזור לנוצרים במאבקם נגד המוסלמים. העיר גונדר מוקפת בגבהות התחתונות של הרי סימאן הדרומיים. העיר נוסדה ב-1632 ע"י השליט פאסילדס והפכה לבירת המדינה. במשך מאות שנים הייתה מרכז אומנות, מוזיקה, דת ומסחר. נבקר במתחם הארמונות והבריכה המשמשת עד היום לטקסי ההטבלה. האתר הוכרז ע"י אונסקו כאתר מורשת. כיום משמשת גונדר כבירת הצפון וכעיר מנהל. רוב יהודי אתיופיה שעלו לארץ התגוררו במארג כפרים באזור. במהלך היום נבקר גם באחד מהכפרים בהם התגוררו יהודי המקום לפני עלייתם ארצה.                                            
לינה בגונדר
 
יום 6: גונדר - בהאר דאר

לאחר ארוחת הבוקר נדרים בנסיעה  לבהאר דאר השוכנת לחופו הדרומי של האגם טאנה הענק (למעלה מ-4000 ק"מ). פירוש שמה של העיר "בית על הים". האגם מהווה את מקור נהר הנילוס הכחול. נבקר במפלים המרשימים הנקראים בפי המקומיים - מפלי טיסיטס "המים המעשנים" בגלל ענן הערפל העולה מהם. נצא לשייט על האגם ונבקר באחת הכנסיות העתיקות, המעוטרות בצבעים עזים. לסיום נעלה לתצפית מרהיבה על האזור מארמונו לשעבר של הקיסר היילה סלאסי. לינה בהאר דאר
 
יום 7: בהאר דאר BAHIR DAR

סיור רגלי בעיר, נהלך ברחובות העיר ונוכל לחוש את צורת החיים של אנשי המקום, בשונה מאורח חיי השבטים בדרום. נמשיך לביקור בשוק ההומה אדם וסחורות. השוק מחולק למדורים שונים ובכל מדור נמכרת סחורה שונה. המוצרים והסחורות פרושים על גבי דוכנים או פרוסים על המדרכות. ים של ריחות וצבעים.
לינה בהאר דאר
 
יום 8:  בהאר דאר- אדיס אבבה – אגם לנגנו, אגמי ABIJATA and SHELLA

את השעות הראשונות של הבקר נקדיש לסיור באדיס. נתחיל את סיורינו בתצפית על העיר והאזור מגבעת אנטוטו ENTOTO, שהיוותה את  בירתו של המלך מליניק ה – 2. במקום כנסיית סט. מרי ומוזיאון מליניק ה – 2. נרד אל העיר  ונבקר בקתדרלת טריניטי שהנה השלישית בגודלה באתיופיה, נבנתה בסגנון הבארוק בשנת 1941. במקום "קריפטה" – מקום מנוחתו של הקיסר היילה סילסי  ובת זוגו. נעלה לרכבי ה – 4*4 שילוו אותנו במסענו דרומה אל אגמי הבקע (השבר) הסורי - אפריקאי (החוצה גם את ישראל לאורך בקעת הירדן והערבה), ושבטי הדרום.  האזור משופע במספר אגמים, השונים בגודלם ובמרכיביהם הכימיים והמאכלסים שפע של עופות מים ובעלי חיים. בדרכנו נעבור את האגמים ABIJATA and SHELLA ונוכל לצפות בבעלי החיים ובעלי הכנף שאזור. האגמים נמצאים בגובה שבין 1500 ל – 2000 מר' מעל פני הים. בין האגמים עוברת רצועה חוף ברוחב של כ – 3 ק"מ שבמרכזה מתנוסס רכס הר המתנשא לגובה של 2000 מטר. גודלו של הפארק כ – 900 קמ"ר האגמים מאופיינים במגוון ציפורים גדול מאד, במקום נצפו כ – 300 מיני ציפורים ועופות. להקות ענק של ציפורי פלמינגן.
לינה אגם לנגנו
 
יום 9: אגם לאנגנו - שבט הדורזה  - ארבע מינץ

לאחר המנוחה נצא רעננים בדרכנו דרומה ובעיירה סודו המהווה מרכז שלטוני וניהולי עירוני, ממוקמת בגובה של מעל 1,600מר' מעל פני הים. ניסע דרך מישורי העשב, נבקר בעיירות הקטנות שבדרך ונראה צורות חיים שונות.
נעפיל אל ההר לכפר בני שבט הדורזה המפורסמים. בני השבט - קבוצה אתנית ידועה באתיופיה ביכולת האריגה שלהם ובמבנה בתיהם (הטוקול)- בצורת פני פיל. נכיר את צורת החיים הייחודית, נבקר בבית המיוחד שלהם, נלמד מדוע בונים אותו בגובה כה רב, נלמד על צורת הכנת ושמירת האוכל, נוכל לרכוש מוצרי מזכרות המיוצרים על ידי בני המקום.
לינה ארבע מינץ
 
יום 10: ארבע מינץ – קונסו – טורמי

נמשיך במסענו דרום מערב, נבקר בכפרי שבט הקונסו המפורסם בזכות צורות הבניה המיוחדות שלו ובזכות פסלי עץ גדולים (טוטם) שבני השבט מעטרים בהם קברים. השבט נודע בחקלאות טרסות מעניינת,הפרוסה על שטחים נרחבים, שהוכרזה כאתר מורשת עולם ע"י אונסקו, ובטקסי קבורה מיוחדים. לבני השבט מנהגים שבאופן תמוה דומים למנהיגי היהודים. נבקר במוזיאון המקומי וננסה להיפגש עם אחד ממנהיגי השבט שיספר לנו על חיי השבט וסמכויותיו כמנהיג שבטי האזור. נמשיך בנסיעה עד הגיענו לטורמי. בעיירה מתקיים שוק אזורי המרכז רבים מבני שבטי האזור המביאים את מרכולתם לשוק. נסתובב בין הדוכנים, נתרשם מהתלבושות, מהתסרוקות ומגוון הריחות והמוצרים. מההסתכלות נוכל ללמוד על אורח חייהם על המוצרים אותם הם קונים ומוכרים. כמו כן מהווה השוק מקום כינוס לתושבי האזור בו הם מקיימים מפגשים חברתיים ומסחריים. האזור כולו מיושב בשבטים שחלקם לא נחשף כלל לתרבות המערבית.  נעמוד מקרוב על אורח חייהם, נבקר אצל אנשי הטשמאי, בשבט בני ההאמר ולעת ערב נגיע לטורמי- המרכז החשוב ביותר לאנשי שבט האמר.  בני שבט האמר ידועים בעבודות  אומנות הקדרות, וכן ידועים כמומחים ואומני צביעת הגוף, כאשר הם מתכוננים לחגיגה דתית או אירוע משמח.                                                          
לינה טורמי (לודג')
 
יום 11: טורמי - שמורת הטבע מאגו (מורסי) - גי'נקה

היום נבקר בשמורת הטבע מאגו, דרך עפר משובשת תביא אותו אל אחד משיאי המסע הדרומי שלנו. ביקור בכפר שבט המורסי, מהשבטים המיוחדים והמסקרנים בעמק האומו OMO. נשותיו עונדות דסקיות חמר גדולות המושחלות בשפתן התחתונה. בעבר המטרה הייתה למנוע מ"עין רעה" לחדור אל תוך הגוף ולהרתיע סוחרי עבדים. שבט המורסי חי בפארק, המשמר גם כ - 56 זנים של בע"ח. נבלה מס' שעות בפארק, נפגש עם תושבי המקום, ונצפה בבעלי החיים. אחה"צ נבקר במוזיאון המקומי, במקום תצוגה קבועה המתארת את חייהם של בני השבטים המתגוררים בעמק האומו.
לינה בג'ינקה
 
יום 12: ג'ינקה - שבטי הדרום -  ארבע מינץ

נמשיך במסענו האנתרופולוגי נבקר בשבטי טסאמי TSEMAY, ארי ובאנה BENA. נמשיך בדרכנו ונעבור ב – WEYITO, כפר קטן שסביבו מתגוררים בני השבטים. בביקורנו באתר שבט הארי, נערוך סיור עומק רגלי  בכפר ונוכל לצפות בהדגמה של בעלי מלאכה מסורתיים כמו תהליך אפיית האינג'רה (הלחם המקומי), נצפה בקדרית המכינה כלי חרס, נראה את הנפח בעבודתו ועוד.                                                                     
לינה בארבע מינץ
 
יום 13: ארבע מינץ – אגם צ'אמו - שמורת הטבע NECH SAR  - ארבע מינץ

בבקר נצא לסיור מרתק עם סירה נחצה את צ'אמו לביקור בשמורת הטבע NECH SAR. השמורה משתרעת על שטח של כ – 500 קמ"ר. בעזרת נווט מהפארק המקומי, נמשיך אל תוככי השמורה המכונה בפי המקומיים "העשב הלבן". מישורי העשב הנרחבים של הפארק הלאומי משתרעים על רמה גבוהה בין שניים מאגמי השבר הסורי אפריקאי. אלו הם אגמים וולקניים. אגם אבייטה- "האגם החום" ואגם צ'אמו- והאגם הכחול", בין שניהם מפרידה רצועה צרה של יבשת הנקראת "גן העדן", שבה מתגוררת אוכלוסייה מבודדת עם מנהגים שבטיים מיוחדים. בסיור נוכל לצפות בסוגים רבים של ציפורים ובעלי חיים שונים כמו קופי בבון, אנטילופות, עדרים גדולים של זברות, צבאים, תנים והנשר האפריקאי.
בתום הסיור נחזור לסירה ונצא לשיט מרתק באגם צ'אמו, נשוט ברחבי האגם החובק בתוכו עולם מלא ונסתר של בעלי חיים, נשוט בין היפופוטמים, נתקרב לקרוקודילים עצומים בגודלם החיים על גדותיו ונתפעל ממגוון אלפי עופות המים החיים באגם.
לינה בארבע מינץ
 
יום 14: ארבע מינץ
 
לאחר שבוע מפרך יום של מנוחה והתרגעות, סיור בעיירה, נשב לטקס הקפה המקומי, ירידה אל מעיינות המים שעל שמם נקרא המקום ארבע מינץ – ארבעים המעיינות.
לינה ארבע מינץ
 
יום 15: ארבע מינץ - אווסה

אנו יוצאים לעוד שבוע עמוס בחוויות, לאחר ארוחת הבקר נמשיך בדרכנו צפונה, בדרך העוברת לאורכו של השבר הסורי אפריקאי, בדרכנו נבקר אצל בני שבטים שונים  OROMO, ALAGE, HADIYAובני שבט WELAYTA  על בתיהם המיוחדים ועוד. נעצור באגם אבייטה ABAYA, תוך צפייה באלפי הציפורים והעופות היפיפיים והצבעוניים.                                        
לינה אוואסה
 
יום 16: אווסה – שמורת הרי הבלה BALE  - גובה GOBA
בשעת בקר מוקדמת נצא לאגם ולמעגן סירות הדייגים. לאזור המעגן מובא שלל הדגה של הלילה, הדייגים מטפלים ברשתות הדיג, עוסקים בניקוי הדגה. במקום שוק דגים בו נמכר שלל הדגה מהלילה.
במקום להקות ציפורי ענק האוכלות את שאריות הדגים.
נצא לשמורת הרי הבלה.   השמורה מתפרסת על שטח של 2,200 קמ"ר ומגיעה בשיא הגובה לכ – 4,000מר', השמורה מתאפיינת בהרים וסלעים וולקניים, אגמים וביצות.
צמחיה: יערות אפרו-טרופיים, ובית גידול סומלי היוצרים מגוון עצום של סוגי צמחיה, עצי ענק ומשטחי צמחיה ירוקה ופרחים.
בעלי חיים: מגוון של 320 סוגי בעלי כנף שונים, ומגוון בעלי חיים כמו השועל האתיופי – אנדימי, זאבים, שועלים, קופים, צבאים, אנטילופות ואפילו נמרים, אריות וחזירים ענקים.
הלינה בעיירה גובה שבתחומי הפארק.
לינה גובה
 
יום 17: גובה - ששמנה
נמשיך את סיורנו בפארק ולקראת ערב נגיע  לעיירה ששמנה -  בה מתגוררת קהילה של מהגרים מג'מייקה שהגיעו לאתיופיה לפני כ – 70 שנה.
לינה ששמנה
 
יום 18: ששמנה – אדיס אבבה
נבקר אצל בני קהילת הג'מייקה, נשמע את סיפורם המעניין וסיבות הגעתם לאתיופיה, נמשיך בדרכנו לאדיס ועם ההגעה נחל את סיורנו בעיר. נעלה לגבעת אנטוטו ממנה נשקפת העיר כולה. בדרך נראה את הנשים המקומיות העומסות על גבם ענפים במשקל רב  שישמשו לבישול וחימום.
בערב נצא למועדון מקומי לארוחה וערב פולקלור מקומי.
לינה אדיס אבבה
 
יום 19: אדיס – תל אביב

נמשיך את סיורנו באדיס הבירה, לסיור בעיר הבירה אדיס אבבה, נסייר ברחובות הראשיים, נראה את בתי הממשלה המעוטרים בסמל האריה – של שבט יהודה. נבקר במוזיאון הלאומי ונראה את "לוסי". ככל שיותיר הזמן נבקר במרקטו – השוק הפתוח הגדול וההומה ביותר באפריקה, שכל מילה שנכתוב לא תצליח לתאר את השוק ההומה אדם, מוצרים חדשים, משומשים ומחודשים.
לאחר ארוחת צהריים נצא לשדה התעופה לטיסתנו ארצה. הנחיתה בישראל בשעה 19:00.
 

להרשמה סטאר טורס: 0722511902
מאמר על אתיופיה ניתן לקרוא (לחץ או העתק את הלינק)

www.startours.co.il/Orginized_Tours-36-82.html 

 

 

 
נבנה ע"י היפטק